Kiedy najlepiej zaopatrywać się w opał?

Zakupy pelletu drzewnego i ekogroszku są coraz bardziej popularne, szczególnie przez internet. Sprzedawcy składów opałowych w wiosennym ferworze tworzą promocje, aby skusić klientów niższą ceną produktu. Jest to więc najkorzystniejszy termin, aby skorzystać i zaoszczędzić na resztę sezonu.

Nie jest to jednak przymus, wiadomo nie od dziś, że wszystko idzie w porządku w zgodzie z naszym portfelem. Kupując opał w sezonie letnim możemy zaoszczędzić nawet do 10% w porównaniu do kupowania comiesięcznego — z każdym kolejnym miesiącem, rosnącymi cenami paliw oraz kosztów życia i wraz ze stanem magazynowym, towar może zmienić swoją cenę nawet do 100 zł na tonie. Kalkulując, że średnio spalamy 4-8 ton paliwa stałego w formie pelletu drzewnego ekogroszku lub węgla kamiennego to możemy zaoszczędzić niezłą sumę pieniędzy. Ważne jest więc odpowiednie zarządzanie funduszami. Co jeszcze warto zrobić?

Zadbaj o odpowiednie warunki.

Dostarczając do Państwa węgiel kamienny lub ekogroszek luzem warto zabezpieczyć go przed działaniem warunków atmosferycznych lub od razu “wrzucić” do kotłowni, piwnicy lub innego miejsca, w którym będzie bezpieczny – sprzedajemy tylko sprawdzony węgiel z polskich kopalni, lecz niewłaściwe składowanie może przyczynić się do utraty jakości opału.

Kupując opał pakowany masz pewność, że paleta może zostać na dworze przez dłuższy czas, gdyż oferujemy produkty zabezpieczone przed deszczem i promieniami UV, odpowiednio ochronione przed wilgocią. Tak przystosowaną paletę można jeszcze dodatkowo przykryć folią i postawić koło garażu.

Materiał pobrany z serwisu Pixabay.com

Zacznijmy wszystko od nowa. Przyroda postępuje tak każdego roku.

— Valeriu Butulescu